اخبار > 2 محصول جدید در حوزه پزشکی «ایران‌ساخت» شد  چاپ        ارسال به دوست

توسط یک شرکت دانش بنیان

2 محصول جدید در حوزه پزشکی «ایران‌ساخت» شد

کیت‌های سنجش الایزا (ELISA) به صورت گسترده و با ارزبری بالا همچنان وارد کشور می‌شود. با این حال یک شرکت دانش‌بنیان ایرانی توانسته با بکارگیری توان محققان کشور و با استفاده از تکنولوژی روز دنیا به دانش تولید این کیت‌ها دست یابد و تا حدودی از میزان وابستگی خارجی به این محصول پرکاربرد بکاهد.

شرکت دانش بنیان پیشگامان سنجش ایستاتیس از سال 1393 فعالیت خود را در زمینه تولید کیت‌های تشخیص طبی آغاز کرده است. این شرکت با گذشت 5 سال از فعالیت رسمی خود توانسته 18 نوع محصول از نوع کیت‌های الایزا (ELISA) را تولید و بازار عرضه کند.

علیرضا روزبهانی مدیرعامل این شرکت می‌گوید: محققان این شرکت تا به امروز توانسته‌اند حدود 16 محصول مختلف را تولید و روانه بازار کنند همچنین 2 محصول جدید را تولید و اکنون در انتظار کسب مجوزهای لازم توسط وزارت بهداشت برای تولید انبوه و عرضه به بازار است.

روزبهانی درباره یکی از محصولات تولیدی این شرکت می‌گوید: با توجه به این که کمبود ویتامین D در افراد جامعه ایران به تعداد زیادی وجود دارد این شرکت با تشخیص این نیاز تلاش خود را به کار گرفت و توانست به تولید کیت سنجش ویتامین D دست یابد و بخش زیادی از نیاز جامعه پزشکی را برطرف سازد.

وی ادامه داد:‌ پیشتر این کیت‌ها از خارج تهیه و به کشور وارد می‌شد و درپی آن مبالغ زیادی ارز از کشور خارج می‌شد که خوشبختانه با تولید این محصولات توسط این شرکت و چند شرکت داخلی دیگر کشور از واردات گسترده آن بی نیاز شده است.

مدیرعامل شرکت دانش بنیان پیشگامان سنجش ایستاتیس، درباره 2 محصول جدید شرکت که اخیرا تولید شده است گفت: کیت سنجش ویتامین B 12 و کیت سنجش آنتی‌ژن AMH ، 2محصول جدید این شرکت تا پیش از پایان سال به تولید انبوه و روانه بازار خواهد شد.

وی همچنین گفت: این شرکت توانسته برخی محصولات خود را به کشور جمهوری آذربایجان صادر کند.

روزبهانی درباره رقبای خارجی که در زمینه تولید این محصولات فعالیت دارند گفت: در زمینه تولید کیت الایزا (ELISA) در منطقه رقیب جدی وجود ندارد و اکثر تولیدکنندگان مطرح دنیا از کشورهایی اروپایی و آمریکا هستند.

وی درباره کیفیت کیت‌های ساخته شده توسط این شرکت گفت: محصولات تولیدی شرکت پیشگامان سنجش ایساتیس با نمونه مشابه خارجی برابری می‌کند و در برخی موارد حتی از آنها نیز بهتر است.

روزبهانی از میزان اشتغال‌زایی که در این شرکت ایجاد شده می گوید: در این مجموعه برای40 دانش‌آموخته دانشگاهی در رشته‌های علوم آزمایشگاهی، ویروس‌شناسی، ایمنی‌شناسی و رشته‌های مرتبط اشتغالزایی ایجاد شده است.

گزارش از پایگاه خبری جشنواره ایران ساخت

 

 


١٢:٢٢ - 1398/09/06    /    شماره : ٤٧٧٠٣    /    تعداد نمایش : ١٦٤خروج