اخبار > فناوری بومی به یاری ساخت تجهیزات ابزار دقیق آمد



  چاپ        ارسال به دوست

فناوری بومی به یاری ساخت تجهیزات ابزار دقیق آمد

ابزار دقیق را همچنین می‌توان از نظر پارامتری که این ابزار بایستی عملیاتی بر روی آن انجام دهد دسته‌بندی کرد برای مثال بخش‌های: ابزار دقیق مربوط به دما نظیر کنترلر دما، ترانسمیتر دما و ترمومتر یا نمایشگر دما، ابزار اندازه‌گیری و کنترل دقیق فشار، فلومتر یا سنجش جریان سیالات و انتقال مقادیر فلو یا کنترل فلو از جمله این کاربردها به شمار می‌روند.

اکنون با تلاش متخصصان کشورمان یک شرکت دانش محصولات متنوعی در حوزه‌های ابزار دقیق تولید و روانه بازار می کند.

محمد ابراهیم سقزچی مدیرعامل شرکت‌ «طیف پردازان سپهر»، درباره محصولات تولیدی این شرکت می گوید: عمده فعالیت و محصولات این شرکت در حوزه ابزاردقیق و لیزر است که این تولیدات شامل: دوربین حرارتی، دوربین دید در شب، دوربین‌های هوشمند پلاک خوان، دستگاه کنترل تردد هوشمند، ضخامت‌سنج‌های لیزری، فاصله ‌سنج‌های لیزری، مسیریاب‌های هوشمند، پهپاد الکترونیکی اتوپایلوت‌ و اسکنرهای حرارتی می شود.

سقزچی می‌گوید: محصولات شرکت دارای تاییدیه‌های معتبر بین‌المللی است و از نظر کیفیت با تولیدات شرکت‌های بزرگی مانند زیمنس (Siemens)، سی لند (Sealand) و ری تک (Iraytek) برابری می‌کند.

وی در پاسخ به این سوال که چند درصد از قطعات محصول نهایی ساخت ایران و یا وارداتی است گفت:‌ بسیاری از محصولات با استفاده توان بومی طراحی و ساخته می شود تنها در تعداد معدودی از قطعات به دلیل این که شرکت‌های داخلی توان تولید آن را ندارند به ناچار از دیگر کشورها وارد ایران شده که عمدتا نیز از 2 کشور آلمان و ژاپن این قطعات وارد می شود.

وی درباره این که چرا این محصولات تاکنون به خارج از کشور صادر نشده است گفت: بازار داخلی ظرفیت بسیار بالایی دارد و هنوز به طور کامل پوشش داده نشده است و همین موضوع باعث شده تاکنون برنامه‌ای برای صادرات در شرکت تدوین نشود و طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تا سال 1400 عمده برنامه‌های تولیدی شرکت در حوزه داخل متمرکز خواهد بود.

مدیرعامل شرکت‌  دانش بیان " طیف پردازان سپهر" در پاسخ به این که چه صنایع و یا مراکزی مشتری محصولات شرکتش هستند گفت: دانشگاه صنعتی شریف، دانشگاه علم صنعت، دانشگاه مالک اشتر، صنایع دفاعی کشور، کارخانه‌های تولید فولاد، کارخانه‌های ریخته‌گری و قطعه‌سازی، نیروگاه‌ها، صنایع پتروشیمی، کارخانه‌های سیمان، کارخانه‌های تولید شیشه و سرامیک از محصولات این شرکت استفاده می کنند.

سقزچی از توان رقابتی شرکت تحت مدیریت خود می‌گوید: عموم مشتریان محصولات شرکت طیف پردازان سپهر سابقه استفاده از نمونه مشابه محصولات خارجی را داشتند که این موضوع به جهت ارتقاء سطح کیفیت و استاندارد به ما بسیار کمک کرد که بتوانیم با بالا بردن سطح کیفیت محصولات خود پا به پای شرکت ها و برندهای مطرح دنیا جلو برویم و این موضوع طی چند سال گذشته با خرید و استفاده از محصولات این شرکت توسط شرکت‌ها و مراکز  معتبر علمی کشور ثابت شده است.

گزارش از پایگاه خبری «ایران‌ساخت»

 

 


١٢:٠١ - 1398/08/29    /    شماره : ٤٧٥٥٠    /    تعداد نمایش : ٢٠٨



خروج