اخبار > سنگ تمام هنرمندان برای ترويج وفرهنگسازی کالای ایران ساخت  چاپ        ارسال به دوست

گزارشی از آيين گشایش دومین جشنواره ایران ساخت؛

سنگ تمام هنرمندان برای ترويج وفرهنگسازی کالای ایران ساخت

 

 

اینجا خانه هنرمندان ایران است. چهارمین روز از زمستان از نیمه گذشته است. هوا رو به تاریکی می رود. سوز هوا تشدید می شود. اما این مکان فرهنگی و هنری حال و هوایی دیگر دارد. هر لحظه که می گذرد بر جمعیت داخل آن افزوده می شود. امروز دومین جشنواره ایران ساخت افتتاح می شود.

به گزارش ستاد خبری دومین جشنواره ملی، فرهنگی و هنری ایران ساخت، خانه هنرمندان ایران. پخش سرود ملی ایران،  اواي اسماني قران بوی اسپند و نوای موسیقی ایرانی که بر فضای این مکان هنری و فرهنگی طنین انداخته است باحضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری  زنگ آغاز دومین جشنواره ملی، فرهنگی و هنری ایران ساخت به صدا درآمد.

هم زمان، سیلورمن ها با موضوع تولید و ساخت کالای ایرانی فرم اجرا می کنند تا اهمیت کار و کارگر ایرانی را یادآور شوند. خانه هنرمندان ایران امروز محملی است تا بار دیگر قدر و ارزش داشته های بومی را یادآوری کند. فضای داخل این مجموعه مملو از هنرمندانی است که برای افتتاح جشنواره آمده اند.

در تالار امیرخانی گروهی از شعرا، طنز پردازان و هنرمندان گرد هم آمده اند تا شب شعر ایران ساخت را برگزار کنند. مهمانان ویژه این بخش سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، علی ربیعی و حجت الاسلام والمسلمين رستمی نماینده ولی فقیه در دانشگاه ها پرويزكرمي دبيركل جشنواره وجمعي از هنرمندان بودند که اشعاری در باب حمایت از کالای ایران ساخت را گوش دادند. البته در این نشست از کتاب "قند چین" مجموعه ای از اشعار طنزپردازان استان یزد رونمایی شد. این محفل پس از خروج مهمانان ویژه به دبيري ناصر فيض خود با خواندن اشعاری با موضوع حمایت کالای ایران ساخت ادامه یافت.

اما در گالری بهار 39 اثر از عکس های برگزیده این جشنواره به نمایش درآمده است. تصاویری که همگی نمایشی از اقتدار کارگر و تولید کننده ایرانی است. البته بر روی دیوار گالری استاد نامی نیز 21 اثر از عکاسان کشور به چشم می خورد تصاویر که آمیخته با هنر تلاش زنان ایرانی را نشان می دهد.

در گالری تابستان جمعی از دانشجویان رشته هنر جمع شده اند دانشجویانی که با استاد خود به تماشای پوسترها و کاریکاتورهای جشنواره ایستاده اند و استاد درباره آثار برای آنها توضیح می دهد. 

اما بخش فیلم کوتاه از بخش های مهیج جشنواره است که با استقبال خوبی نیز مواجه شد. فیلم کوتاه "گل ایرانی" که با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری یه نمایش در آمد و بر داشتن تعصب برای حمایت از تولید کننده ایرانی تاکید کرد. فیلمی که نشان می داد خرید کالای خارجی همچون زدن گلی به خودمان است.

دومین جشنواره ملی فرهنگی، هنری «ایران ساخت» با اهداف «جریان سازی و تولید محتوا برای فضای مجازی مرتبط با چرخه تجاری سازی، کارآفرینی و اقتصاد دانش بنیان»، «حمایت از خدمات و تولیدات دانش بنیان ساخت ایران»، «ساماندهی واردات بی‌رویه و ارج نهادن به کالاها و محصولات ایرانی با کیفیت» و همچنین «کمک به برجسته سازی (نشان تجاری) کالاهای مرغوب ایرانی»، در بخش ادبیات، هنرهای تجسمی، رسانه های دیداری و شنیداری، رسانه‌های دیجیتال و ایده بازار و بخش دانش آموزی به همت ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی و به دبیر کلی پرویز کرمی و با شعار «فناوری ایرانی، کسب و کار ایرانی» 4 تا 8 دی ماه سال جاری برگزار می شود.


١٨:٥٤ - 1397/10/04    /    شماره : ٤٠٩٨٤    /    تعداد نمایش : ٢٣٥خروج