اخبار > از شب شعر ایران‌ساخت تا نمایش آثار هنرمندان تجسمی و فیلم کوتاه  چاپ        ارسال به دوست

در نخستین روز از دومین جشنواره ایران ساخت چه می گذرد؛

از شب شعر ایران‌ساخت تا نمایش آثار هنرمندان تجسمی و فیلم کوتاه


همزمان با نخستین روز از برگزاری دومین جشنواره ملی، فرهنگی و هنری ایران ساخت برنامه های مختلفی از نمایش آثار منتخب هنرهای تجسمی تا شب شعرخوانی برگزار می‌شود.

به گزارش  ستاد خبری دومین جشنواره ملی، فرهنگی و هنری ایران ساخت، جشنواره دومِ «ایران ساخت» با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، دبیران تخصصی و اجرایی بخش های مختلف جشنواره و هنرمندان در خانه هنرمندان امروز افتتاح می شود. در نخستین روز از دومین جشنواره ملی، فرهنگی و هنری ایران ساخت برنامه های متنوعی از شعر خوانی تا نمایش آثار تجسمی را در حوزه حمایت از کالای ایران ساخت شاهد هستیم. 
شب شعر "ایران ساخت" عنوان نخستین برنامه نخستین روز از جشنواره است که  با حضور شعرا و طنزپردازان در تالار استاد امیرخانی ساعت 16:30 برگزار می شود. همچنین در این برنامه کتاب "قند چین" گزیده اشعار طنز شاعران و طنزپردازان استان یزد نیز در این برنامه رونمایی و معرفی می شود و این کتاب با امضای نویسندگان به حاضران هدیه می شود. ورود در این برنامه برای عموم علاقمندان آزاد و رایگان است.

برپایی نمایشگاه آثار منتخب بخش هنرهای تجسمی در گالری های بهار، تابستان و نامی دیگر برنامه روز نخست است که 102 اثر منتخب ایران ساخت دوم در این نمایشگاه ها در معرض نمایش قرار می گیرد که پیوند هنر و فرهنگ را با اقتصاد دانش بنیان نشان می دهد. فضایی که هنر به کمک حمایت از کالای ایران ساخت می آید تا دست به دست هم رونق تولیدات ایرانی با کیفیت را رقم بزنیم.

بخش دیگر برنامه ها نمایش فیلم است که فیلم کوتاه "کارخانه" به کارگرئانی محمد امین شریفی و علی رحیمی و فیلم کوتاه "گل ایرانی" به کارگردانی محمد حسین امانی و "تریبون"  به کارگردانی رضا نجاتی ساعت 16:30 در تالار شهناز اکران می شود.  همچنین فیلم مستند "من یک چوپانم" به کارگردانی حمید هاشم زاده 17:30 در تالار استاد شهناز اکران می شود. 
اکران مجموعه آثار منتخب رشته کلیپ و تیزر ساعت 19 در تالار استاد شهناز نیز برنامه پایانی این روز است.

دومین جشنواره ملی فرهنگی، هنری «ایران ساخت» با اهداف «جریان سازی و تولید محتوا برای فضای مجازی مرتبط با چرخه تجاری سازی، کارآفرینی و اقتصاد دانش بنیان»، «حمایت از خدمات و تولیدات دانش بنیان ساخت ایران»، «ساماندهی واردات بی‌رویه و ارج نهادن به کالاها و محصولات ایرانی با کیفیت» و همچنین «کمک به برجسته سازی (نشان تجاری) کالاهای مرغوب ایرانی»، در بخش ادبیات، هنرهای تجسمی، رسانه های دیداری و شنیداری، رسانه‌های دیجیتال و ایده بازار و بخش دانش آموزی به همت ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی و به دبیر کلی پرویز کرمی و با شعار «فناوری ایرانی، کسب و کار ایرانی» 4 تا 8 دی ماه سال جاری در خانه هنرمندان برگزار می شود.


١٠:٤٨ - 1397/10/04    /    شماره : ٤٠٩٧٦    /    تعداد نمایش : ٢٨٧خروج