اخبار > تولید کالای مرغوب مردم را به خرید کالای ایران ساخت تشویق می‌کند  چاپ        ارسال به دوست

عارف:

تولید کالای مرغوب مردم را به خرید کالای ایران ساخت تشویق می‌کند


رییس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت حمایت مردم از تولید ملی گفت: تولید کنندگان باید تلاش کنند با تولید کالای مرغوب مردم را تشویق به خرید کالای ایرانی کنند.

به گزارش ستاد خبری دومین جشنواره ملی، فرهنگی و هنری "ایران ساخت"، محمدرضا عارف رییس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی درباره حمایت از کالای ایرانی اظهار کرد:  مهمترین مسئله داخلی و مهمترین موضوع  کشور اشتغال و رونق اقتصادی است که رونق آن در گرو تولید ملی است و مردم باید از تولید ملی حمایت کنند، حتی اگر کیفیت پایین باشد.

وی ادامه داد: متأسفانه در کشور ما زمانی ‌که تولید کننده ای بازار خوبی پیدا می کند، معمولا کیفیت کالای خود را کاهش می دهد در صورتی که  در اغلب کشورها پس از استقبال مردم، بخشی از درآمدهای کسب شده صرف تحقیق و توسعه می شود تا کیفیت کالا بالا برود.
عارف همچنین بیان کرد: تولیدکنندگان باید توجه داشته باشند که با تولید کالای استاندارد و با کیفیت بازار خود را پیدا کنند چرا که به هر میزان تولیداتشان مرغوب‌تر شود بازار بیشتری دارند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه زمانی که کالای ایرانی مشتری پیدا می‌کند، نگران کاهش کیفیت است، ابراز کرد: باید مسیر افزایش کیفیت کالای ایرانی پیگیری شود و مجلس نیز در صورت لزوم از طریق تدوین قوانین به تولیدکنندگان و حمایت از کالای ایرانی کمک ‌کند تا نه تنها بازار کشور بلکه بازار منطقه را در اختیار بگیرند.

رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس  با تاکید بر این که  حمایت از کالای ایرانی در گرو وظیفه شناسی هر سه قوه و مردم  است گفت: لازم است دولت با فراهم کردن زیرساخت‌ها و بستر توسعه متوازن در کشور، سرمایه گذاری را تسهیل و تولید و اشتغال زائی را شکل دهد.

عارف همچنین بیان کرد: مجلس شورای اسلامی هم باید تلاش کند شرایط و الزامات مرتبط با حمایت از کالای ایرانی را با همراهی دولت از طریق تصویب  قوانین مرتبط با این موضوع  فراهم کند و از طرف دیگر هم تولید کنندگان باید تلاش کنند با تولید کالای مرغوب مردم را تشویق به خرید کالای ایرانی کنند.
وی حمایت از کالای ایرانی را نیازمند حمایت رسانه ها از جمله صدا و سیما دانست که اقدامی تاثیرگذار در این زمینه است.

دومین جشنواره ملی فرهنگی، هنری «ایران ساخت» با اهداف «جریان سازی و تولید محتوا برای فضای مجازی مرتبط با چرخه تجاری سازی، کارآفرینی و اقتصاد دانش بنیان»، «حمایت از خدمات و تولیدات دانش بنیان ساخت ایران»، «ساماندهی واردات بی‌رویه و ارج نهادن به کالاها و محصولات ایرانی با کیفیت» و همچنین «کمک به برجسته سازی (نشان تجاری) کالاهای مرغوب ایرانی»، در بخش ادبیات، هنرهای تجسمی، رسانه های دیداری و شنیداری، رسانه‌های دیجیتال و ایده بازار و بخش دانش آموزی به همت ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی و به دبیر کلی پرویز کرمی و با شعار «فناوری ایرانی، کسب و کار ایرانی» در دی‌ماه سال جاری برپا می‌شود. آخرین مهلت ارسال آثار به جشنواره «ایران ساخت»،  تا پایان آبان ماه ۱۳۹۷ است.


١١:٤٨ - 1397/08/13    /    شماره : ٣٩٢٣٧    /    تعداد نمایش : ٧٨٢خروج